Οι μαθητές της Έκτης Τάξης τιμούν το ’21 (Αίθουσα Εκδηλώσεων, 22-3-2024)

Οι μαθητές της Έκτης Τάξης του σχολείου μας τίμησαν με μία προσεγμένη εκδήλωση την εθνική επέτειο στην αίθουσα εκδηλώσεων. Η εορταστική εκδήλωση περιελάβανε χρονικά, αφηγήσεις, δρώμενα, ποιήματα και ξεχωριστά τραγούδια. Ως προς το ιστορικό περιεχόμενο η εκδήλωση περιελάβανε πλήθος ιστορικών γεγονότων τόσο της προεπαναστατικής περιόδου όσο και τις πιο κρίσιμες πτυχές του Αγώνα για την Ανεξαρτησία του Έθνους.

Στη γιορτή είχαν συμμετοχή στη χορωδία κι οι μαθητές της Τετάρτης Τάξης του σχολείου μας.

Υπεύθυνοι της εκδήλωσης ήταν: Ο Κώστας Χασιώτης, δάσκαλος της Τάξης, η Βασιλική Νικολάου, δασκάλα Μουσικής του σχολείου μας κι ο Ηλίας Σανιδάς, δάσκαλος του Γ’ 1 σε τεχνικά θέματα ήχου και εικόνας.

Πρέπει, τέλος, να τονίσουμε το γεγονός ότι όλες οι παραδοσιακές ενδυμασίες ανήκουν στο πλούσιο βεστιάριο της σχολικής μας κοινότητας!

Χρόνια Πολλά, Ελλάδα!!!