H Απίθανη Αυγο … Παρέα !! (Ψηφιακό Πασχαλινό Εργαστήρι)

Αγαπημένοι μας Μαθητές
& Μαθήτριες

Μένουμε σπίτι αλλά δεν σταματάμε να μοιραζόμαστε εμπειρίες όλοι μαζί.

Η δραστηριότητα αυτή απευθύνεται σε όλους τους μαθητές του 2ου Δημοτικού Σχολείου Αγίας Βαρβάρας κι όχι μόνο….

Δείτε το βίντεο στον παραπάνω σύνδεσμο και φτιάξτε τον δικό σας αυγο-Ήρωα, σύμφωνα με τις οδηγίες και το παράδειγμα που δίνονται στο βίντεο. Στη συνέχεια βάλτε τον αυγο-Ήρωα σας μια φωτογραφία και ανεβάστε τον στον σύνδεσμο που βρίσκεται στην ανακοίνωση. Στο σύνδεσμο αυτόν μπορείτε να κάνετε like ή να σχολιάσετε τους υπόλοιπους αυγο-ήρωες! (δεν χρειάζεται να υπάρχει  το όνομα του μαθητή!)

Οι καλύτερες προσπάθειες θα βραβευτούν όταν ανοίξουμε ξανά! (Κρατήστε τη ζωγραφιά σας για να ξέρουμε ποιος θα κερδίσει!)

Ιδέα & Υλοποίηση: Μάρκος Αντουράκης, Εκπαιδευτικός ΤΥ ΖΕΠ

Καλή Ανάσταση & Καλό Πάσχα!!!

Οι Δάσκαλοι & οι Δασκάλες του Σχολείου μας