Τσάμικος: Ένα χειροποίητο video από τους μαθητές της ΣΤ’ Τάξης του 2ου Δ.Σ. Αγ. Βαρβάρας μετά από τη γιορτή της 25ης Μαρτίου

αρχείο λήψης

Χατζιδάκις / Γκάτσος

20160323_093905_resized

Πρόβες και Σκηνικό, συγχρόνως…

Οι μαθητές της Έκτης Τάξης του σχολείου μας μετά από την παράσταση για τη γιορτή της 25ης Μαρτίου άρχισαν να επεξεργάζονται τα όσα είχαν ζήσει για δύο εβδομάδες. Διάλεξαν ορισμένες από τις φωτογραφίες στις πρόβες και την παράσταση και έφτιαξαν με τη βοήθεια του magisto το … video clip του Τσάμικου των Χατζιδάκι, Γκάτσου. Με μεγάλη τιμή το μοιράζονται μαζί σας εδώ!  Τσάμικος (ΣΤ’ Τάξη / 2 ΔΣ Αγ. Βαρβάρας/ 2015-16)

20160324_202208_resized

Μπρίκι του Αγώνα

Το video αυτό έρχεται να συμπληρώσει εκείνο των μαθητών της Ε’ Τάξης, οι οποίοι μετά από τη γιορτή του Πολυτεχνείου έκαναν video το Λέγκω (Ελλάδα) του Μαρκόπουλου