Φωτογραφίες και λεζάντες από τους αγώνες του διασχολικού πρωταθλήματος (2ο – 6ο Δ.Σ. Αγίας Βαρβάρας)

20160415_101827_resized

Ζέσταμα πριν από το παιχνίδι του μπάσκετ

Εδώ και λίγες ημέρες όλοι οι μαθητές των δημοτικών σχολείων της πόλης μας ζουν στον ρυθμό των αγώνων του διασχολικού πρωταθλήματος. Σήμερα Παρασκευή 15 Απριλίου  ξεκίνησε για το δικό μας σχολείο το πρωτάθλημα. Πρώτα παιχνίδια αυτά με τους μαθητές του 6ου Δημοτικού Σχολείου στο κλειστό Γυμναστήριο της οδού Σιπύλου.

20160415_111021_resized

Τα παιδιά ακούν προσεκτικά τις οδηγίες του κόουτς λίγο πριν από τον ποδοσφαιρικό αγώνα

Αυτό που τόνισε ο Γυμναστής και κόουτς των ομάδων μας, ο Γιώργος Καλλής  στους μαθητές μας είναι να παίξουν και να χαρούν το Παιχνίδι, σεβόμενοι πρώτα και κύρια τους “αντιπάλους”. Συνόδευσα την αποστολή για να βοηθήσω στην ασφαλή μετακίνηση των παιδιών αλλά και για να ζήσω εκ των έσω αυτήν την τόσο σημαντική για τον ψυχισμό των μαθητών μας ημέρα.

20160415_105910_resized

Βάλτο αγόρι μου!!!!

Οι μαθητές μας χάρηκαν τα παιχνίδια ανεξαρτήτως αποτελέσματος και έδωσαν το χέρι στο τέλος των παιχνιδιών στα παιδιά του 6ου σχολείου. Αυτή, σαφώς, ήταν και η πιο σημαντική στιγμή της ημέρας, όπως τους είπαμε στο τέλος, αλλά και με την επιστροφή στο σχολείο.

20160415_110112_resized

Μπράβο στους μαθητές μας!!! Μπράβο και πάλι μπράβο!!!

Για την ιστορία: Στο μπάσκετ κερδίσαμε 28-8, στο ποδόσφαιρο 8-2, ενώ στο βόλεϊ χάσαμε 2-1.

20160415_111107_resized

Και όμως στο μπάσκετ δεν κέρδισε η ομάδα με τα … πράσινα!

Τη Δευτέρα παίζουμε με το 4ο Δημοτικό Σχολείο.

Στα Παιχνίδια λέμε …. ΝΑΙ    !!!!!!!!!!!!!!!!