“Αγάπη για Ζωή”: Σύλλογος Πρόληψης Τροχαίων Ατυχημάτων Ανηλίκων

afisa

Η Αφίσα του Συλλόγου

Στο πλαίσιο της ευαισθητοποίησης τόσο για το περιβάλλον όσο και για τους συνανθρώπους μας, οι μαθητές του Ε1 και του Δ1 χάρισαν στις κυρίες του Συλλόγου Πρόληψης Τροχαίων Ατυχημάτων Ανηλίκων, Αγάπη για Ζωή 3 πολύ μεγάλες σακούλες απορριμάτων, γεμάτες καπάκια ελπίδας.

20160420_100839_resized

Ο θησαυρός μας!

Ενημερώθηκαν από τις κυρίες για τη δράση του Συλλόγου, για το πόσο σημαντικό είναι να συλλέγουμε τα καπάκια, τα οποία αποτελούν μια “ζιπαρισμένη” μορφή πλαστικής ύλης για αυτό και τα συλλέγουμε, καθώς και για το πόσο λυτρωτικό θα είναι να αγοραστεί ένα αμαξίδιο για κάποιο παιδί με κινητικά προβλήματα.

20160420_100920_resized

Οι μαθητές μας ενημερώνονται για τον Σύλλογο

Άλλη μια δράση με ανθρώπινο χαρακτήρα συμβαίνει στη σχολική μας κοινότητα, η οποία ανοίγει το σχολείο μας στη γειτονιά και την πόλη. Μπράβο στους μαθητές μας και τους συναδέλφους μας, τον κ. Γιάννη Καλαμάκη και την κα. Μαρία Μυωτέρη.

20160420_100924_resized

Άλλη μια δράση με αειφόρο χαρακτήρα!