2ο Δημοτικό Αγίας Βαρβάρας

Η Εφημερίδα μας είναι γεγονός !!!!

Δείτε την εφημερίδα μας  Ανεμοδείκτης Φύλλο 1

Η e-εφημερίδα μας είναι γεγονός! Έστω και την ύστατη στιγμή! Στο πλαίσιο του μαθήματος της ΚΠΑ στα δύο τμήματα της Έκτης Τάξης και σε αγαστή συνεργασία με τον συνάδελφο των ΤΠΕ, Μιχάλη Αρταβάνη βάλαμε μπροστά μετά από το Πάσχα την έκδοση του φύλλου. Το αρχικό φύλλο ευελπιστούμε ότι θα έχει συνέχεια και την επόμενη σχολική χρονιά. Η θεματολογία και το περιεχόμενο των άρθρων είναι αποκλειστικά των μαθητών μας. Εμείς τους βοηθήσαμε στο στήσιμο της έκδοσης. Το αρχικό όνομα που διάλεξαν τα παιδιά ήταν «school .. ήκι» το οποίο ήταν πράγματι ευρηματικό, αλλά διαπιστώσαμε ότι είχε χρησιμοποιηθεί ξανά. Οπότε προκρίθηκε ο «Ανεμοδείκτης» που δείχνει την κατεύθυνση του Ανέμου της Δημιουργικότητας που παρασέρνει όλα τα παλιά στο διάβα του! Αποζητούμε την Ανατροφοδότηση στην προσπάθειά μας!

Καλό Ταξίδι στους μαθητές μας με τον Ανεμοδείκτη Οδηγό!!!!!!

is

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Επιτρέπονται τα εξής στοιχεία και ιδιότητες HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>